بيمارستان مرکز بهداشت آزمايشگاه مرکزي اورژانس 115

مناسبت ها

شعار سال 1396

هفته ملی سلامت بانوان ایران (سبا) را گرامی می داریم.راهنماي دريافت خدمات
اطلاعيه ها
لينک هاي مفيددانلود ها


بخش نامه های کاربردی
آموزش کارکنان
واحدهای ستادی


آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان آنلاین : 60

بازدیدکنندگان امروز : 42

بازدیدکنندگان دیروز : 61

بازدیدکنندگان کل : 426965

 
حضرت سیّدالشهدا(ع):نیاز مردم به شما از نعمت های خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و اندوهگین نباشید.
برگزاری جلسه هماهنگی اجرای برنامه های هفته سلامت بانوان در اردکان


به مناسبت هفته سلامت بانوان (24/7/96 لغایت 30/7/96) جلسه هم اندیشی اجرای برنامه های مرتبط با این هفته در تاریخ 24/7/96 در سالن جلسات دانشکده  طب سنتی اردکان با حضور کارشناسان ادارات و ارگان های شهرستان برگزار شد.
دراین جلسه با تأکید براهمیت موضوعات و استماع پیشنهادات و نقطه نظرات حاضرین و تصویب برخی پیشنهادات، مقررشد با همکاری و هماهنگی تمام ارگان ها و ادارات در طول هفته و نیز در طول سال جلسات آموزشی در راستای افزایش سطح سواد بهداشتی مردم در مورد اهمیت ورزش و فعالیت بدنی و شیوه زندگی صحیح برای آموزش دانشجویان، اعضای هیئت علمی، دانش آموزان، والدین دانش آموزان، معلمان، آرایشگرها، مددجویان کمیته و بهزیستی و بسیجیان برگزار شود.شعار امسال هفته ملی «سلامت بانوان ایران»، «ورزش نسخه رایگان سلامت زنان » است.

ادامه ...


آئین تکریم بازنشستگان ادارات اردکان


آئین تکریم بازنشستگان ادارات اردکان برگزار شد.به مناسبت هفته سلامت سالمندان و با مشارکت شبکه بهداشت و در مان و فرمانداری شهرستان اردکان، مراسم تکریم بازنشستگان ادارات شهرستان اردکان برگزار شد.
در این مراسم که روز دوشنبه مورخ 17 مهرماه در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان برگزار شد، دکتر پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان، حجت الاسلام شاکرامام جمعه اردکان و مقیمی فرماندار شهرستان اردکان هر یک در سخنانی به اهمیت دوران سالمندی و بازنشستگی اشاره کردند.
بیان خاطرات و شعرخوانی توسط دو تن از بازنشستگان حاضر،اجرای مراسم توسط یکی از بازنشستگان اداری و انجام آزمایش a1c از دیگر برنامه های این مراسم بود.
در پایان این برنامه از 20 تن از سالخورده ترین بازنشستگان ادارات شهرستان اردکان تقدیر به عمل آمد.

ادامه ...


زایمان در حین انتقال به بیمارستان در آمبولانس


ساعت ۲۲/۱۸مورخ ۹۶/۰۷/۱۶ خانمی با درد زایمان به پایگاه اورژانس ۱۱۵ساغند مراجعه که تکنسین ها بعد از کنترل علائم حیاتی و گرفتن شرح حال، با توجه به قریب الوقوع بودن زایمان و پس از اخذ مشاوره از پزشک، با آمبولانس جهت انتقال به بیمارستان اقدام شد که در حین انتقال مادر در فاز زایمان قرار گرفت که با توجه زایمان سریع، تکنسین ها به مادر جهت تکمیل زایمان کمک کردند و نوزاد در ساعت ۲۳/۲۵ در مسیر بیمارستان به دنیا آمد. راه هوایی نوزاد تمیز و تنفس نوزاد برقرار شد و نوزاد با آبگار۱۰و مادر با سلامتی کامل تحویل بخش زایمان بیمارستان ضیائی اردکان شد.


ادامه ...


برگزاری جلسه شورای سلامت و امنیت غذائی شهرستان اردکان


جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان اردکان به ریاست فرماندار اردکان روز پنج شنبه مورخ 6/7/96در سالن اجتماعات شهید حنیف فرمانداری اردکان برگزار شد.
رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی در این نشست ضمن بررسی مصوبات جلسات گذشته، گفت: یکی از وظایف شورای سلامت، پیگیری اجرایی شدن مصوبات است و برای به سرانجام رسیدن مصوبات باید از تمام پتانسیل‌های شهرستان به نحو شایسته استفاده شود.
مقیمی با بیان اینکه سلامت یکی از مهم‌ترین مقوله‌های اجتماعی در هر جامعه‌ای است، گفت: ارتقاء سطح سلامت و بهبود کیفیت زندگی آحاد مردم جامعه از طریق اتخاذ تدابیر مناسب و نهادینه کردن سیاست‌گذاری و مدیریت تعاملی امکان‌پذیر خواهد بود .
وی با اشاره به اهداف شورای سلامت و امنیت غذایی تأکید کرد: دستگاه‌های مرتبط باید سلامت مردم و کارکنان خود را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهند. دراین جلسه همچنین دبیر شورای سلامت با اشاره به فعالیت کمیته های زیر مجموعه شورا، خواستار همکاری بیشتر نهادهای شهرستان در دستیابی به اهداف شورای سلامت شد.
دکتر پورهاشمی نیز به بیان اهم موضوعات سلامت جامعه و طرح های وزارت بهداشت برای به حداقل رساندن آسیب های آن با توجه به مخاطرات متعدد و تهدید کننده در این زمینه پرداخت. مدیر شبکه و دبیر شورای سلامت شهرستان برتشكيل جلسات منظم و منسجم شوراي ارتقاي سلامت در ادارات و نهادهاي دولتي شهرستان تأکید کرد.
وی هدف از اجراي برنامه خودمراقبتي سازماني را ايجاد محيط كار سالم از طريق اجراي برنامه ها و خط مشي هاي ارتقاء سلامت در محل كار، خلق محيط فيزيكي و فرهنگ حمايتي، شيوه زندگي سالم با همكاري كاركنان و مديران سازمان عنوان و از فوايد و منافع اجراي اين برنامه به ارتقا سلامت كاركنان، افزايش روحيه، دلگرمي و رضايت كاركنان و بهبود فرايند اشتغال و روابط بين فردي كاركنان اشاره كرد و خواستار تشكيل جلسات شوراي ارتقاي سلامت در ادارات شد.
دکترپورهاشمی در معرفی برنامه ايراپن گفت: ایراپن، عوامل خطر در زمينه پيشگيري از چهار بيماري ديابت، سرطان، آسم و بيماري هاي تنفسي و نيز بيماري هاي قلبي و عروقي را در جمعيت 30تا 70 سال كشور مد نظر قرار مي دهد. در اين برنامه در مراكز خدمات جامع سلامت، پايگاه هاي سلامت، خانه هاي بهداشت ميزان احتمال خطر 10 ساله بروز حوادث كشنده و غيركشنده قلبي، عروقي و مغزي جمعيت هدف برنامه حتي در زماني كه علامت دار و بيمار نيستند تعيين مي شود و متناسب با ميزان احتمال خطر به دست آمده، اقداماتي براي پيشگيري از بروز بيماري يا عوارض آن انجام مي شود. در اين طرح همه خدمات به صورت رايگان انجام و مهمترين مشكل در اجرای اين طرح عدم مراجعه همشهريان به پايگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت جهت تشكيل پرونده است. وی ادامه داد؛ از ابتدای اجرای طرح تحول تاکنون فقط حدود 60% از جمعيت شهرستان اردكان به پايگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت جهت تشكيل پرونده سلامت خانواده خود مراجعه كرده اند. وی خواستار همكاري تمامي ادارات جهت مراجعه كليه كارمندان خود به پايگاه ها سلامت جهت تشكيل پرونده شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردکان در مورد بیماری ایدز نیز گفت:ايدز بيماري است كه درمان ندارد ولي قابل پيشگيري است. شيوع ايدز در زنان و نوجوانان رو به افزايش است و سهم زنان در آمار ابتلا و سهم انتقال جنسي در موارد شناسايي شده، افزايش يافته است. وی در این زمینه نیز خواستار هماهنگي اجراي برنامه شناسايي اماكن پرخطر( پاتوق معتادان، زنان خياباني و ... ) در راستاي آموزش و توزيع لوازم مورد نيار (سرنگ و ...) شد.
دکتر پورهاشمی ضمن اعلام آمار مبتلايان به بيماري پديكلوز در شهرستان اردكان در سه ماهه اول سال 96 و مقايسه آن با سه ماهه اول سال هاي 93، 94 و 95 كه از 38 نفر در سال 94 به 284 نفر در سال 96 رسيده، خواستار همكاري كليه مسئولين مراكز تجمعي و آموزش و پرورش با مراقبين بهداشت و پيگيري بعدي و اطمينان از بهبودي كامل دانش آموزان مبتلا و هماهنگي جهت تشكيل جلسات آموزشي جهت خانواده ها، معلمين و مديران مدارس شد.
در پایان جلسه نیز پس از بحث و تبادل نظر حاضرین در مورد دستور کار جلسه، مصوبات جلسه تعیین و برای اجرا ابلاغ شد.

ادامه ...


آمار ماموریت های شهریور ماه سال ۹۶ پایگاه های اورژانس ۱۱۵شهرستان اردکان


تعداد کل ماموریت اردکان و توابع: 525
اورژانس ۱۱۵اردکان "
تعداد کل ماموریت:332
تعدادماموریت تصادفی: 107
تعدادماموریت غیر تصادفی:225
تعداد فوتی:2

اورژانس ۱۱۵عقدا "
تعداد کل ماموریت:46
تعداد ماموریت تصادفی:22
تعداد ماموریت غیرتصادفی:24
تعداد فوتی:3

اورژانس ۱۱۵چوپانان "
تعدا کل ماموریت:26
تعداد ماموریت تصادفی:11
تعداد ماموریت غیرتصادفی:15
تعدادفوتی:--

اورژانس ۱۱۵ خرانق "
تعداد کل ماموریت:39
تعداد ماموریت تصادفی:14
تعداد ماموریت غیرتصادفی:25
تعداد فوتی:1

اورژانس ۱۱۵ساغند "
تعداد کل ماموریت:39
تعداد ماموریت تصادفی:14
تعداد ماموریت غیرتصادفی:25
تعداد فوتی:1

اورژانس ۱۱۵رباط "
تعداد کل ماموریت:43
تعداد ماموریت تصادفی:10
تعداد ماموریت غیرتصادفی:33
تعداد فوتی: --

ادامه ...


برگزاری چهارمین جلسه امر به معروف ونهی از منکر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان


به مناسبت دهه اول محرم و هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر،چهارمین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان در تاریخ 04/07/1396 با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان و اعضاء شورا  با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید در محل اتاق کار مدیر شبکه تشکیل شد. در ابتدا دکتر سیدمحمد پورهاشمی اردکانی رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شبکه ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین، از تلاش آنان در برگزاری مستمر این جلسات و حضور به موقع اعضاء تشکر نموده و اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شد. در ادامه حجت الاسلام کوثری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ضمن گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر، یکی از اهداف قیام سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را همین موضوع عنوان کردند. ایشان موضوع عفاف و حجاب را یکی از مبانی امر به معروف و نهی از منکر دانسته و خواستار دخالت آحاد جامعه در این زمینه شده تا به یاری خداوند متعال مشکلات موجود در این زمینه مرتفع گردد. سپس آقای  علی برزگر، دبیر شورا مصوبات جلسه قبل را قرائت و اعلام کردند که تعداد قریب به اتفاق مصوبات جلسه قبلی اجرایی و تعدادی هم در حال اجرا است. در ادامه جلسه حاضرین نقطه نظرات خود را در خصوص عمده مسائل مورد نظر بیان کردند که پس از بحث و تبادل نظر، مواردی مصوب که برای اجرا ابلاغ شد.

ادامه ...


برگزاری کلاس آموزشی ـ توجیهی ویژه آرایشگاه های زنانه شهرستان اردکان


طبق دعوتنامه قبلی کلاس آموزشی - توجیهی ویژه آرایشگاه های زنانه شهرستان اردکان در تاریخ 03/07/1396 در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان تشکیل شد.
درابتدای این جلسه مهندس علی برزگر کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت ضمن خیر مقدم به حاضرین، هدف از برگزاری کلاس مذکور را فراگیری مطالب و دستور العمل های ویژه صنف آرایشگران و نیز اجرای دقیق این دستورالعمل ها و نیز آیین نامه اجرایی جدید قانون اصلاح ماده 13 از مجموعه قوانین مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و همچنین دستورالعمل اجرایی رسیدگی به تخلفات بهداشتی مراکز و اماکن عنوان و توضیحاتی دراین باره ارائه کرد.
وی سه فصل قانون اصلاح ماده 13 مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، شامل بهداشت فردی کارکنان، بهداشت ساختمان و محیط کار و بهداشت ابزار و وسایل کار را عنوان و توضیحاتی در زمینه، لزوم داشتن کارت تندرستی، گواهینامه آموزشگاه بهداشت اصناف، وسایل حفاظت فردی، لباس کار تمیز، سالم و مناسب، عدم استعمال دخانیات در محل کسب، الزامات ساختمانی سالن انتظار، اتاق تاتو، اتاق مانیکور و پدیکور، حمام و سرویس بهداشتی، الزامات بهداشتی ابزار و وسایل کار خصوصاً دستگاه های مورد استفاده و وسایل یکبار مصرف و تعویض به موقع آنها و همچنین بهداشت محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده ارائه داد. قوانین و مقررات مرتبط و نحوه اجرای آنها نیز از مواردی بود که عنوان و توضیحات کامل در مورد آنها داده شد.
در ادامه خانم مهندس چرخکارزاده کارشناس بهداشت محیط حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه در زمینه بیماریهای قابل انتقال در آرایشگاه ها، خصوصاً بیماری پدیکولوز، ایدز و هپاتیت و نیز نحوه شکستن چرخه انتقال بیماری توضیح و خواستار رعایت سه فصل بهداشت فردی، بهداشت ساختمان و محیط کار و بهداشت ابزار و وسایل کار در آرایشگاه ها شد. ایشان وسایل و ابزار کار را به سه گروه بحرانی، نیمه بحرانی و غیر بحرانی دسته بندی و توضیحات لازم برای هر گروه ارائه داد. در ادامه روش های مختلف گندزدایی شامل روش های فیزیکی همچون استفاده از حرارت خشک (استفاده از فور و شعله)، مرطوب (استفاده از اتوکلاو و جوشاندن) و استفاده از اشعه و نیز روش های شیمیایی و چگونگی کاربرد لوازم گندزدا را به طور کامل بیان و انواع پروانه های بهداشتی وسایل و لوازم آرایشی را به طور کامل توضیح داد. وی از همکاران و بازرسان بهداشت محیط خواستار دقت عمل کامل در بازرسی ها به علت شیوع پدیکلوزیس و انجام اعمال غیر مجاز توسط بعضی از آرایشگران شد و از آن به عنوان یک اولویت مهم و ضروری یاد کرد.

ادامه ...


واژگونی یک دستگاه اتومبیل پژو 405 در محور اردکان ـ چوپانان


ساعت ۵/۲۲ مورخ ۹۶/۰۷/۰۷ در کیلومتر۱۲۰ محور اردکان - چوپانان یک دستگاه اتومبیل پژو 405 دچار واژگونی شد که اپراتور اورژانس پس از اطلاع از حادثه، بلافاصله یک کد آمبولانس از پایگاه اورژانس ۱۱۵ بین جاده ای چوپانان (غزال سیاه کوه) جهت ارزیابی صحنه حادثه و اقدامات اولیه به موقعیت اعزام کرد. پس از رسیدن به صحنه حادثه، تکنسین‌های اعزامی به صحنه اعلام کردند که؛ حادثه واژگونی ۶ مصدوم داشته که دو نفر از مصدومان بعد از معاینه کامل و کنترل علائم حیاتی حاضر به انتقال به بیمارستان نشدند. چهار مصدوم دیگر که دچار تروما به اندام ها شده بودند، بعد از ثابت سازی و اقدامات پیش بیمارستانی به بیمارستان ضیائی اردکان انتقال داده شدند.

ادامه ...


بروز حادثه ای مرگ بار در محور ساغند به رباط


در ساعت۸/۳۰ مورخ ۹۶/۰۷/۰۱ در محور ساغند - رباط (دوراهی مغستان) در حادثه ای یک دستگاه تریلی با یک اتومبیل پژو پارس برخورد کرد. پس از اطلاع از این واقعه، بلافاصله یک آمبولانس از پایگاه اورژانس ۱۱۵ساغند جهت ارزیابی صحنه حادثه و اقدامات اولیه به موقعیت اعزام شد.
در این حادثه دلخراش، دو نفر به علت صدمات و جراحات شدید در صحنه حادثه فوت کرده (راننده و سرنشین خودروی پژو پارس ) و یک مصدوم (راننده تریلر) که بعد از ثابت سازی و اقدامات پیش بیمارستانی توسط آمبولانس ۱۱۵ ساغند به بیمارستان شهید رهنمون انتقال داده شد.

ادامه ...


بازدید و بررسی مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت مزرعه نو


روز چهارشنبه مورخ 5 مهرماه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان به همراه تعدادی از مسئولین واحدهای مختلف شبکه از مرکز خدمات جامع سلامت مزرعه نو بازدید نمود.
در این بازدید که رئیس شورای روستای مزرعه نو و برخی مردم منطقه نیز حضور داشتند برخی مشکلات مطرح و برای رفع آن تدبیر لازم صورت گرفت. هماهنگی اسکان مامای جدید پزشک خانواده، تأکید بر تسریع ساخت و تکمیل منازل مسکونی پزشک و ماما، پیگیری تعمیر یونیت دندانپزشکی از موارد مورد بحث بود
دکتر پورهاشمی همچنین در این بازدید از خدمات دهیار مزرعه نو با ارسال لوح تقدیر تشکّر نمود.

ادامه ...


بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت شهری ـ روستایی عقدا


در ادامه برنامه پایش دوره ای از مراکز خدمات جامع سلامت، در تاریخ پنجم مهرماه از مرکز خدمات جامع سلامت شهری ـ روستایی عقدا  بازدید به عمل آمد. در این بازدید دکتر پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان و جمعی از دست اندرکاران حوزه ستادی با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت برخی مشکلات بهداشتی درمانی منطقه را بررسی و هماهنگی و دستورات لازم برای پیگیری و اقدام صادر شد. عمده مشکل مرکز کمبود پرسنل پرستاری مرکز بود که فرایند اقدامات صورت گرفته تشریح و اظهار امیدواری شد با عنایت دانشگاه، هرچه زودتر نیروهای مورد نیاز از طریق شرکت های خدماتی تأمین شود.

ادامه ...


برگزاری آئین تکریم و معارفه سرپرستان مرکز خدمات جامع سلامت عقدا


با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان از خدمات چندین ساله سرکارخانم دکتر یگانه فرد تجلیل شد. در این مراسم که به همت بخشداری عقدا برگزار شده بود و امام جمعه عقدا، اعضای شوراهای شهر و بخش عقدا، مسئولین برخی نمایندگی های ادارات در عقدا، تعدادی از کارکنان ستاد مرکز بهداشت و مرکز خدمات جامع سلامت عقدا حضور داشتند، ضمن تقدیر و تشکر مسئولین از سرکارخانم دکتر یگانه فرد به واسطه بیش از پنج سال خدمت به مردم منطقه، مشکلات بهداشتی درمانی عقدا نیز مطرح شد. دکتر پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت و درمان نیز در سخنانی با تشکر و تقدیر خالصانه از خدمات متعهدانه دکتر یگانه فرد و آرزوی توفیق روزافزون برای ایشان و خانواده محترمشان، اظهار امیدواری کرد که با مدیریت سرکارخانم دکتر لشکری به عنوان سرپرست جدید مرکز خدمات جامع سلامت عقدا همچنان خدمات جامعی به مردم شریف منطقه ارائه شود. وی با اشاره به پیگیری های انجام شده برای تأمین نیروی خدمات پرستاری و نیز خرید دستگاه الکتروشوک گفت: الحمدلله با عنایت خداوند و پیگیری چندین ساله مسئولین بخش، شهرستان و دانشگاه شبانه روزی شدن مرکز خدمات جامع سلامت عقدا تصویب و ان شاءالله نیروهای مورد نیاز آن هم تأمین خواهد شد. وی همدلی و همراهی مسئولین بخش را باعث هم افزایی نیروها برای توسعه بخش عقدا دانست و از همه خواست تا همگام با هم برای ارائه خدمت در شأن مردم تلاش نماییم. در پایان نیز از خدمات چندین ساله سرکارخانم دکتر یگانه فرد با اهدای لوح تقدیر و تقدیم هدایایی تقدیر شد.

ادامه ...


برگزاری جلسه ماهیانه هماهنگی مسئولین واحد های تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان


اول مهرماه جلسه ماهیانه مسئولین واحد های تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان دردفتر مدیر شبکه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، پس از صحبت های مدیر شبکه در خصوص مواردی چون طب کار، لزوم اختصاص بخشی برای طب سنتی در بیمارستان، تعیین فردی مشخص برای پیگیری مجدانه مواردی چون تکمیل طرح توسعه بیمارستان، احداث آی سی یو ، خرید تجهیزات و ... ، لزوم تأمین نیروی رادیولوژی دندان برای کلینیک فارابی توسط بیمارستان در راستای ارائه خدمت مناسب به مراجعین، لزوم برگزاری جلسات کمیته های بحران و پدافند غیرعامل و ... ، پیگیری و موضوعات جلسه قبلی بررسی و سپس راهکارها و پیشنهادات در رابطه با مسائل مطرح شده در راستای ارائه خدمات بهتر به مراجعین و پیشبرد اهداف سازمانی مطرح شد.
گفتنی است جلسات ماهیانه مدیران با حضور مدیر شبکه، مسئولین بیمارستان ضیایی و اورژانس 115 جهت هماهنگی بیشتر و تعالی سازمانی برگزارمی شود.

ادامه ...


برگزاری جلسه آموزش ویژه طلاب در حوزه علمیه اردکان


در راستای آموزش های مرتبط با سلامتی، جلسه آموزشی با موضوع رفتارهای کارآمد و روابط بین فردی در روز پنج شنبه مورخ 30/6/96 در حوزه علمیه برادران اردکان با حضور کارشناس مرکز بهداشت اردکان برگزار شد.
محمدرضا انتظاری با ایراد سخنانی درخصوص تعریف روابط بین فردی و اهمیت این توانایی که موجب تقویت رابطه گرم و صمیمی با دیگران می شود و همچنین عواملی  مثل گوش دادن فعال، اهمیت دادن، سوال کردن، احترام گذاشتن، ابراز وجود، نه گفتن، کارگروهی را دارای تأثیر فراوان دانست. در این جلسه که با بحث دو طرفه همراه بود به سؤالات حاضرین پاسخ داده شد.

ادامه ...


پيام مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان اردكان به مناسبت سالروز تاسيس اورژانس ١١٥


بسم الله الرحمن الرحیم
"وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا"
همکاران گرانقدر فوریتهای پزشکی و اورژانس 115
فرصت خدمت به بیماران فرصتی است مغتنم که پروردگار متعال نصیب بندگان برگزیده خود می نماید و شما توفیق این فرصت را بدست آورده اید.
مفتخریم در این راه، همکارانی پاک نهاد و نیکو سرشت در شهرستان اردکان به پشتوانه‌ توانایی و دانایی در سودای تأمین سلامت هم میهنان خویش، همّت خود را به کار گرفته‌اند و مجدانه تلاش می‌نمایند.
اینجانب در کمال ارادت فرارسیدن 26 شهریور ماه، روز فوریتهای پزشکی و اورژانس 115 را در چهل و دومین سال تاسیس اورژانس تبریک عرض نموده و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شما همکاران عزیز، از درگاه حضرت احدیت توفیق، سعادت و سلامت برای شما و خانواده محترمتان خواهانم.

  دکتر سید محمد پورهاشمی اردکانی   مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان                                        

ادامه ...


وقوع سه حادثه در محور نائین ـ اردکان


سه حادثه در محور نائین ـ اردکان در فاصله زمانی ۹۶/۰۶/۲۱ تا ۹۶/۰۶/۲۵ به وقوع پیوست. این حوادث که بر اثر واژگونی دو خودروی پراید و یک حودرو سراتو به وجود آمده بود، مجموعاً 11 مصدوم  داشت که توسط آمبولانس های اورژانس 115 به بیمارستان منتقل شدند. در این حوادث متأسفانه یک زن نیز به علت صدمات و جراحات شدید در محل حادثه فوت کرده بود.

ادامه ...


برگزاری آیین آغاز به کار پروژه خیری ساخت خانه بهداشت جدید روستای ترک آباد


صبح روز پنج شنبه 16 شهریور و در آستانه عید سعید غدیرخم  و با حضور جمعی از مسئولین و مردم منطقه پروژه ساخت خانه بهداشت روستای ترک آباد آغاز شد.
دکتر پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت ود رمان شهرستان اردکان در این مراسم با عرض خیر مقدم به حاضرین و قدردانی از خیر محترم حاج حسن زینل پور، در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از روند اقدامات انجام شده، اظهار امیدواری کرد با تکمیل این پروژه، مردم منطقه  بتوانند دسترسی آسان و بهتری به خدمات بهداشتی داشته باشند.
در ادامه دکتر تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت و تبریک عید سعید غدیر خم، از همت بلند خیرین عرصه سلامت در شهرستان یاد کرد و انجام این امور را توفیق الهی دانست. وی همچنین از مسئولین خواست تا با جدیت کامل در اسرع وقت نسبت به تکمیل و بهره برداری از این مرکز اقدام کنند.
گفتنی است ساختمان جدید خانه بهداشت روستای ترک آباد در زمینی به مساحت 500 متر مربع و با زیربنای 150 متر مربع به همت خیر محترم حاج حسن زینل پور شروع به ساخت و ان شاءالله با اعتبارات استانی و شهرستانی تکمیل خواهد شد.

ادامه ...


برگزاری همایش ازدواج آسان در اردکان


همایش ازدواج آسان با مشارکت فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان در محل سالن آمفی تئاتر شبکه بهداشت و درمان اردکان برگزار شد. در این مراسم که با هدف افزایش آگاهی خانواده ها و زوجین در ارتقاء و پایداری ازدواج تشکیل شد، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان با برشمردن مشکلات ناشی از پیر شدن جمعیت کشور گفت: سالانه 440 هزار فرصت فرزندآوری در کشور از دست می رود که 410 هزار آن در دختران ازدواج نکرده است. دکتر پورهاشمی با استناد به سیاست های کلی جمعیت ابلاغ شده توسط رهبر معظم انقلاب، بر لزوم هماهنگی و اقدامات مؤثر در ترویج و تسهیل ازدواج توسط دستگاه های متولی و به ویژه دستگاه های دخیل در امور فرهنگی تأکید کرد.
در ادامه جلسه، حجت الاسلام حیدریان در مورد ازدواج آسان از منظر اسلام و روانشناسی خانواده سخنرانی و کتاب های مفیدی برای استفاده معرفی کرد.
سخنران پایانی سرکارخانم اثنی عشری کارشناس ارشد روانشناسی بود که در مورد موضوع با چه کسانی نباید ازدواج کرد، صحبت کرد.
در این مراسم از زوج‌های موفق اردکانی در حوزه ورزش و خدمات بهداشت درمانی و نیز برندگان مسابقه کتابخوانی « همسر دوست داشتنی» تجلیل شد.

ادامه ...


پیام تبریک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان به مناسبت روز بهورز


همکاران عزیز بهورز
با سلام، احترام و آرزوی توفیق و بهروزی
دوازدهم شهریورماه که در تقویم سلامت به پاس گرامیداشت فعالیت های ارزنده بهورزان گرامی به جمعیت روستایی، به نام روز بهورز نامگذاری شده است، فرصت مغتنمی است برای تقدیر از زحمات شما بهورزان گرامی.
درخشش چشمگیر و موفقیت های نظام سلامت در عرصه پیشگیری از بیماری ها و ارتقاء سلامتی مرهون تلاش های خستگی ناپذیر شماست که عاشقانه و مخلصانه در ارائه خدمات پیشگیری از تهدیدات سلامتی برای آحاد جامعه روستایی در دورافتاده ترین مناطق جغرافیایی کشور تلاش می کنید.
به امید اینکه با اتکال به پروردگار قادر متعال، ضمن ارتباط گسترده با اقشار مختلف مردم، شاخص های بهداشتی را با رعایت کیفیت کار ارتقا بخشیده و با ارایه خدمات شایسته، سلامت و سعادت را به مردم عزیز ایران هدیه و در انجام وظایف خطیر و گسترده خویش، بیش از پیش کوشا و پویا باشید، از درگاه آن قادر متعال توفیق روزافزون قرین با سلامتی برای شما و خانواده محترمتان خواهانم.
                                                                                             دکتر سید محمد پورهاشمی اردکانی        

  مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان

ادامه ...


برگزاری آئین بزرگداشت روز پزشک در شهرستان اردکان


به مناسبت اول شهریورماه، زاد روز دانشمند برجسته ایرانی حکیم ابوعلی سینا و روز بزشک، مراسمی به همت شبکه بهداشت و درمان و نظام پزشکی شهرستان اردکان برگزار شد. در ابتدای این مراسم که در شامگاه پنج شنبه دوم شهریورماه در دانشگاه پیام نور و با حضور پزشکان و اعضای نظام پزشکی شهرستان های اردکان و میبد همراه بود، دکتر حسن عابدی رئیس نظام پزشکی شهرستان اردکان ضمن خیرمقدم و خوش آمد به مهمانان مراسم از ایشان خواست برای پیشبرد مقاصد عالی نظام پزشکی با انتقاد و پیشنهادات سازنده هیئت مدیره را راهنمایی کنند.

همچنین در این مراسم دکتر مشتاقیون، نائب رئیس نظام پزشکی شهرستان یزد نیز ضمن تبریک این روز و ابراز خرسندی از حضور خود در این مراسم به ایراد سخنانی پرداخت.
در پایان این مراسم از 6 نفر از پزشکان و اعضای نظام پزشکی نمونه شهرستان های اردکان و میبد تجلیل و قدردانی شد. همچنین با اهدای لوح یادبود و دسته گل از مقام شامخ مرحومه دکتر نسرین نصیری طوسی نیز تکریم به عمل آمد. گفتنی است مراسم بزرگداشت روز پزشک در شهرستان های اردکان و میبد با مشارکت یکدیگر و هر سال به میزبانی یکی از شهرستان ها برگزار می شود.

ادامه ...


برگزاری مسابقه دوستانه فوتسال به مناسبت هفته دولت


به مناسبت آغاز هفته دولت، عصرپنجشنبه مورخ دوم شهریورماه در سالن چمران اردکان مسابقه دوستانه بین تیم های فوتسال شبکه بهداشت و درمان و بانک ملی شهرستان اردکان برگزار شد که در پایان با برد تیم شبکه همراه بود.
ادامه ...


تجلیل و قدردانی از پزشکان شبکه بهداشت و درمان به مناسبت روز پزشک


صبح روز اول شهریورماه همزمان با روز پزشک، از پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان شاغل در بخش های مختلف شبکه بهداشت درمان تکریم شد. در آغاز این برنامه با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان در بیمارستان و با همراهی برخی مسئولین بیمارستان از بخش های مختلف بازدید و با اهدای شاخه گل و شیرینی از زحمات ایشان تقدیر به عمل آمد.
همچنین با حضور دکتر پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و ترک آباد مرکز بهداشت شهرستان، ازپزشکان و دندانپزشکان با اهدای گل و شیرینی قدردانی شد.
در پایان این برنامه نیز دکتر پورهاشمی با حضور در شبکه مراتب تشکر و قدردانی خود را از دندان پزشک و داروساز شاغل در شبکه و دندانپزشکان کلینیک فارابی ابراز داشت.

ادامه ...


بروز حادثه واژگونی با 4 مجروح در محور رباط ـ ساغند


در ساعت ۱۰/۲۹ مورخ ۹۶/۰۶/۰۲  در کیلومتر ۱۵ محور رباط - ساغند یک خودروی پژو 206 دچار حادثه واژگونی شد که بلافاصله پس از اطلاع این حادثه به اورژانس 115، یک آمبولانس از پایگاه جاده ای اورژانس ۱۱۵رباط پشت بادام جهت ارزیابی صحنه حادثه و اقدامات اولیه به موقعیت اعزام شد. تکنسین‌های اورژانس بس از رسیدن به موقعیت حادثه، با توجه به وضعیت مصدومین درخواست یک کد آمبولانس و بالگرد نمودند.

این حادثه ۴ مصدوم داشت که ۳ مصدوم آن دچار تروما به سر و گردن، قفسه سینه و اندام ها شده بودند و به علت بدحال بودن با بالگرد و یک مصدوم نیز توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ خرانق به بیمارستان شهید رهنمون منتقل شد.

ادامه ...


برگزاری جلسه بررسی مشکلات آزمایشگاه مرکزی اردکان


در تاریخ 22/5/96 جلسه بررسی مشکلات آزمایشگاه مرکزی با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان، بیمارستان ضیایی و مسئولین آزمایشگاه مرکزی و بیمارستان در دفتر مدیر شبکه برگزار شد. دراین جلسه مشکلات مربوط به تهیه دستگاه بیوشیمی جایگزین، تهیه کیت های آزمایشگاه و تأمین کمبود نیروی انسانی مطرح و در راستای حل آنها رایزنی های لازم به عمل آمد. ضمناً مدیر شبکه در راستای افزایش کمیت و کیفیت خدمت رسانی به مراجعین، انتظارات خود را بیان  و خواستار اجرایی شدن آنها در اسرع وقت شد.

ادامه ...


بروز حادثه در محور اردکان ـ چوپانان با دو کشته و دو زخمی


ساعت ۱۷/۱۸ مورخ ۹۶/۰۵/۲۱ در کیلومتر ۳۷ محور اردکان - چوپانان یک اتومبیل پژوپارس با یک کامیون بنز سر به سر برخورد کردند که در این حادثه دو نفر فوت و دو نفر به شدت مجروح شدند. برای پوشش این حادثه پس از اطلاع به اورژانس، یک آمبولانس از پایگاه اورژانس ۱۱۵چوپانان (غزال سیاه) و دو کد آمبولانس از پایگاه اورژانس ۱۱۵ اورژانس ۱۱۵ اردکان و  یک کد آمبولانس آزاد سازی از هلال‌احمر به موقعیت حادثه اعزام شدند.
بر اساس اعلام تکنیسین های اورژانس ۱۱۵، متاسفانه در این حادثه دلخراش یک  آقای ۵۰ ساله و یک دختر ۱۷ ساله قبل از رسیدن اولین کد آمبولانس به علت صدمات و جراحات شدید به سر و قفسه سینه فوت کرده بودند و یک خانم ۴۳ ساله و یک  پسر ۱۴ ساله نیز دچار صدمات و جراحات شدید و کاهش سطح هوشیاری بودند که پس از ثابت سازی ستون فقرات و باز کردن راه های هوایی پیشرفته، جهت ادامه درمان به اورژانس ضیائی اردکان انتقال داده شدند.

ادامه ...


آرشیو ...