بيمارستان مرکز بهداشت آزمايشگاه مرکزي اورژانس 115

مناسبت ها

میلاد سراسر نور خاتم انبیا، محمّد مصطفی(ص) و امام صادق(ع) و هفته وحدت بر همگان مبارک.

شعار هفته سلامت 1398: مراقبت های اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامتراهنماي دريافت خدمات
اطلاعيه ها


لينک هاي مفيددانلود ها


بخش نامه های کاربردی
آموزش کارکنان
واحدهای ستادی


آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان آنلاین : 36

بازدیدکنندگان امروز : 12

بازدیدکنندگان دیروز : 45

بازدیدکنندگان کل : 480650

 
امام علی (ع): راستگو با راستگویی خود به همان می رسد که دروغگو با دروغگویی خود.
اورژانس 115
بيماريها و حوادث اورژانس به مواردي اطلاق مي‌گردد كه در صورت عدم ارائه به موقع اقدامات امدادي ـ درماني، منجر به صدمات عضوي و يا جاني و نيز مشكلات رواني بيمار مي‌شود. در كشورهاي مختلف جهان براي كاستن از عوارض و مرگ و مير ناشي از بيماريها و حوادث اورژانس، سيستمي موفق و كارآمد با عنوان «خدمات فوريتهاي پزشكي يا EMS» طراحي شده است كه وظيفه اين سيستم، ارائه خدمات درماني بر بالين بيمار در موارد اورژانس و در صورت نياز، انتقال به مراكز درماني است. اين سيستم در ايران با عنوان اورژانس 115 شناخته مي‌شود. شبكه بهداشت و درمان اردکان جهت پوشش حوادث جاده‌اي محورهاي مواصلاتي شهرستان و روستاهاي اطراف و همچنين بيماريهاي اورژانسي در حال حاضر شش پايگاه اورژانس 115 فعال دارد. 1) پايگاه شهري اردكان 2) پايگاه اورژانس بين جاده‌اي عقدا 3) پايگاه اورژانس بين جاده‌اي خرانق 4) پايگاه اورژانس بين جاده‌اي ساغند 5) پایگاه اورژانس بین جاده ای رباط پشت بادام 6) پایگاه اورژانس بین جاده ای اردکان-چوپانان
وظايف:
1ـ‌ آمادگي براي انجام مأموريت در هر لحظه از شيفت كاري
2ـ انجام مأموريتهاي اورژانسي با سرعت و دقت لازم و انتقال صحيح مصدومين و بيماران به اولين مركز درماني به صورت 24 ساعته
3ـ ‌پوشش حوادث جاده‌اي در جاده‌هاي مواصلاتي شهرستان و روستاهاي اطراف
4ـ انجام درمان سرپايي بيماران در صورت عدم نياز به انتقال بيمارستان
1) پايگاه اورژانس 115 اردكان:
در منتهي اليه جنوب شهرستان اردكان قرار دارد ـ‌ سال تأسيس 1371 ـ دارای دو کد فعال آمبولانس می باشد . به زودی اورژانس موتوری پایگاه نیز راه اندازی خواهد شد . ميانگين زمان رسيدن بر بالين بيمار در محدوده شهري با عنايت به بعد مسافت بين 3 الي 6 دقيقه مي‌باشد.
پايگاه اردكان علاوه بر انجام مأموريتهاي اورژانسي منطقه شهري و حوادث جاده‌هاي مواصلاتي، مأموريتهاي روستاهاي اطراف را نیز پوشش مي‌دهد.
2 ) پايگاه اورژانس 115بين جاده‌اي عقدا:
در كيلومتر 40 جاده اردكان ـ‌ نائين در محل عقدا واقع شده است ـ سال تأسيس 1378 ـ محدوده تحت پوشش جاده اردکان – نائین تا محدوده نوگنبد و شهر عقدا ، روستاها و جاده های مواصلاتی اطراف – دارای یک کد فعال می باشد .
3 ) پايگاه اورژانس 115بين جاده‌اي خرانق:
در كيلومتر 105 جاده اردكان ـ‌ طبس در روستاي خرانق واقع شده است ـ سال تأسيس 1384ـ محدودة فعاليت : جاده زيارتي يزد ـ مشهد و روستاهاي اطراف ـ داراي يك كد فعال می باشد.
4 ) پايگاه اورژانس بين جاده‌اي ساغند:
در كيلومتر 160 جاده اردكان ـ‌ طبس در روستاي ساغند واقع شده است ـ سال تأسيس 1378ـ محدوده فعاليت: جاده زيارتي يزد-مشهد و روستاهاي اطراف.
5)پایگاه اورژانس 115 بین جاده ای رباط پشت بادام :
در کیلومتر 240 جاده اردکان-طبس در روستای رباط پشت بادام واقع شده است . در تاریخ 30/8/1388 افتتاح و راه اندازی شده است- محدوده فعالیت جاده زیارتی یزد مشهد و روستاهای اطراف .
6) پایگاه اورژانس 115 بین جاده ای اردکان-چوپانان :
در كيلومتر 40 جاده اردكان ـ سمنان جنب مجتمع رفاهی غزال سیاه کوه واقع شده است . محدوده فعالیت جاده اردکان – چوپانان تا کیلومتر 100 و روستاهای اطراف می باشد.