بيمارستان مرکز بهداشت آزمايشگاه مرکزي اورژانس 115

مناسبت ها

میلاد سراسر نور خاتم انبیا، محمّد مصطفی(ص) و امام صادق(ع) و هفته وحدت بر همگان مبارک.

شعار هفته سلامت 1398: مراقبت های اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامتراهنماي دريافت خدمات
اطلاعيه ها


لينک هاي مفيددانلود ها


بخش نامه های کاربردی
آموزش کارکنان
واحدهای ستادی


آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان آنلاین : 28

بازدیدکنندگان امروز : 12

بازدیدکنندگان دیروز : 45

بازدیدکنندگان کل : 480650

 
امام علی (ع): راستگو با راستگویی خود به همان می رسد که دروغگو با دروغگویی خود.
تاریخچه :

تاریخچه :

بیمارستان ضیائی اردکان در سال 1329 هـ . ش به همت خیر محترم مرحوم حسن ضیائی احداث و در سال 1331هـ . ش به بهره برداری رسید در سال 1359 هـ . ش بیمارستان حضرت قائم ( عج ) به این مجموعه اضافه شد . درخرداد ماه سال 1388 هـ . ش با لطف خداوند وعنایت 14 معصوم علیهما السلام ، با همت خانواده خیرمحترم مرحوم ضیائی ،تأمین اعتبار تکمیل و تجهیز بیمارستان در سفرپربرکت ریاست محترم جمهور در سال 1385 ، حمایت و پشتیبانی مسئولین محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ، همراهی و کمک خیرین محترم شهرستان، تلاش های خالصانه و جدی بسیاری از همکاران خدوم ، پس از سال ها انتظار بیمارستان جدید ضیائی در زمینی به مساحت 73 هزار مترمربع و زیربنای 12 هزار مترمربع شامل بخشهای اورژانس ، اطاق عمل ، دیالیز ، جراحی عمومی ، ارتوپدی ، اورولوژی ، گوش و حلق و بینی ،‌چشم ، زنان وزایمان ، ICU ، کودکان‌، داخلی ، عفونی ، داخلی اعصاب ، قلب و CCU ، فیزیوتراپی ، آزمایشگاه ، پاتولوژی ، پلی کلینیک تخصصی و ...... مطابق با آخرین استانداردهای روز مراکز درمانی کشور وبا تجهیزات پزشکی مدرن و تجهیزات اداری به بهره برداری رسید .

چشم انداز بیمارستان ضیائی :

ما تمام تلاش خویش را بکار بسته ایم تا با ایجاد نگرش صحیح به انسان عنوان اشرف مخلوقات عالم ، با تکیه بر اصول مهارت و منزلت ، در نهایت احترام و دلسوزی، خدماتی مناسب با بالاترین سطح ممکن کیفی و کمی ، در محیطی آرام و صمیمی به شهروندان عزیز ارائه نمائیم . تلاش در جهت تأمین امکانات رفاهی بیماران ، تجهیز و به روز کردن تجهیزات و امکانات تشخیصی درمانی مورد نیاز همگام با تکنولوژی روز دنیا، تأمین نیروی انسانی متخصص ، افزایش رضایتمندی مراجعین با اجرای طرح تکریم ، از دیدگاههای این مرکز است .

 

درآینده ای نزدیک:

v       تکمیل وتجهیز بخش اعصاب و روان


v       تکمیل و تجهیز ساختمان جدید پلی کلینیک تخصصی

 

 

 

 

 

 

 

v       تکمیل و بهره برداری از ساختمان جدید بخش قلب و CCU

 

 

v       تکمیل و بهره برداری از ساختمان مهدکودک

 

 

 

 

 

 

 

 

v       تجهیز و راه اندازی بخش NICU

v       تجهیز رادیولوژی به دستگاه CTSCAN

v       احداث سالن کنفرانس و ......

بخش های پاراکلینیک :

اورژانس:

از بخش های فعال بیمارستان بوده که باحضورپزشکان عمومی و کادر پرستاری و با دارا بودن تجهیزات لازم در تمام ساعات شبانه روز پذیرای بیماران اورژانسی و غیر اورژانسی است .

درمانگاه تخصصی:

پلی کلینیک تخصصی باحضور پزشکان فوق تخصص (با تخصص های رماتولوژی ،قلب کودکان ،گوارش وکبد ) و پزشکان متخصص ( با تخصص های زنان و زایمان،اطفال،داخلی،اعصاب و روان ،جراحی عمومی،ارتوپدی،چشم پزشک،،مغز و اعصاب،گوش و حلق و بینی، پوست) همه روزه به استثنای جمعه ها از ساعت 7صبح الی 2بعدازظهرو متخصص قلب هر روز بعدازظهر طبق برنامه تنظیمی و وقت قبلی پذیرای تعدادکثیری از مراجعه کنندگان شهری و روستایی

می باشد .این بخش بادارا بودن تجهیزاتی از قبیل آندوسکوپی،کولونوسکوپی رکتوسیگموییدوسکوپی،اسپیرومتری،تست ورزش، ECHO ، VEEP ، EMG/NCV ، EEG ، هولتر فشارخون ،هولترنوارقلب ، میکرودرم ابریژن(نوسازی پوست،رفع چین و چروک،خال و زگیل،....)توانسته است پاسخگوی نیازهای مراجعین محترم باشد.

بااجرای طرح ارجاع بیمه شدگان روستایی در درمانگاه تخصصی ،بیماران روستایی بارعایت سیستم ارجاع(خانه بهداشت ، مراکز بهداشتی درمانی روستایی . درمانگاه تخصصی) میتوانندکلیه اقدامات درمانی و تشخیصی را دریافت دارند.

§      مرکز مشاوره زیر نظر کارشناس روان شناسی بالینی و همکاری 3 پزشک متخصص اعصاب و روان و یک پزشک متخصص داخلی اعصاب در زمینه مشاوره ی (خانواده،ازدواج،تحصیل) با برگزاری جلسات روان درمانی برای درمان اضطراب،وسواس،افسردگی و...

§          مرکز گفتار درمانی زیر نظر کارشناس گفتاردرمانی در زمینه درمان و توتن بخشی اختلالات گفتار و زبان

§ تغذیه و رژیم درمانی با حضور کارشناس تغذیه بیمارستان در جهت ارائه رژیم های درمانی برای بیماران مبتلا به ناراحتی های قلبی ، کلیوی ، فشارخون ، دیابت و .... و رژیم های کاهش و افزایش وزن

§ کلینیک دیابت با حضور 2 پزشک متخصص داخلی ، کارشناس تغذیه و مسئول بهداشت بیمارستان جهت آموزش بیماران دیابتی در زمینه های مختلف

§         کلینیک سوءتغذیه کودکان گام های دیگری در جهت تأمین نیازهای بهداشتی ودرمانی گرامی بوده است .

 

همودیالیز:

 

این بخش با داشتن 7 تخت فعال و دستگاه های مدرن دیالیز، همه روزه به استثناي جمعه ها به بيماران نارسايي کليه بطور رايگان ارائه خدمات می نمايد.

 

 

 

 

 

 

 

آزمایشگاه :

باداشتن بخش های هماتولوژی ، سرولوژی ، بیوشیمی خون ، بیوشیمی ادرار ، هورمون شناسی ، میکروب شناسی ، انگل شناسی،بانک خون و با بهره گیری از دستگاههای پیشرفته تشخیصی طبی نظیر(دستگاه اتوآناليزر ، سل كانتر ( هماتولوژي ) ، الايزاریدر ، بلاد گاز blood gas ، اتوسدیمانتاسیون ، كواگولومتر ، فلايم فتومتر

 

پاتولوژی :

انجام تست های تخصصی پاپ اسمیر و مایعات بدن ،بررسی و مقایسه تست FNA با نمونه جراحی غده تیرویید ،بررسی نمونه های ارسالی از بخشها،انجام رنگ آمیزی های تخصصی ،انجام SCORING نمونه های ارسالی از ضایعات و... به بیماران ارائه خدمت می نماید و انشاءا... درآینده ای نزدیک نیز انجام IHC و بررسی تومور مارکرها به خدمات تخصصی این واحد افزوده خواهد شد.

فیزیوتراپی :

این بخش همه روزه در ساعات اداری فعال بوده و با بهره گیری از دستگاه های پیشرفته ای نظیرلیزر،اولتراسوندو... به بیماران ارائه خدمت می نماید .

رادیولوژی : به طور شبانه روزی آماده پذیرش بیماران جهت انجام گرافی های ساده ، رنگی ، ماموگرافی ( تشخیص توده های پستانی ) ، OPG ‌ ( رادیوگرافی از دندان و فک ) می باشد و انشاءا... در آینده ای نزدیک این بخش به دستگاه سی تی اسکن پیشرفته نیز مجهز خواهد شد .

رادیولوژی شهید فیاض بخش نیز واقع در خیابان امام تا اطلاع ثانوی همه روزه از ساعت 21 – 16 آماده پذیرش بیماران سرپائی است .

سونوگرافی:

این بخش در ساعات اداری فعال بوده و خدماتی شامل : سونوگرافی معمولی و رنگی از قسمت های مختلف بدن ، سونوداپلررنگی عروق و تعیین جنسیت می باشد .

 

اتاق های عمل بیمارستان ضیائی :

بیمارستان دارای 5 اتاق عمل و یک اتاق عمل اورژانس است که علاوه بر انجام اعمال جراحی عمومی ،اعمال جراحی مربوط به تخصص های گوش و حلق وبینی ،چشم پزشکی ،ارتوپدی،ارولوژی زنان توسط متخصصین مربوطه انجام می گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

بخش های بستری :

بیمارستان با بخش های بستری جراحی (جراحی عمومی ،ارتوپدی،چشم ،گوش وحلق و بینی ،ارولوژی)،داخلی (داخلی مغز واعصاب ،عفونی ،اعصاب وروان )،زنان زایمان ،اطفال و نوزادان ،قلب و ccu ، ICU به بیماران بستری ارائه خدمت می نماید .

 

 

 

 

 

واحد مدارک پزشکی:

این بخش شبانه روزی آماده پذیرش بیماران بستری است.

نکات قابل توجه:

ترخیص بیماران بخش قلب از ساعت 30َ: 10 صبح ، بخش اطفال از ساعت 30َ: 11 و مابقی بخشهای بستری از ساعت 30َ: 12 تا 14 بعدازظهر صورت می گیرد و مراجعه کنندگان سرپائی و بستری جهت پرداخت صورتحسابهای خود می بایست به قسمت صندوق واقع در اورژانس بیمارستان مراجعه نمایند

بیمارستان با کلیه بیمه ها ( معمولی و تکمیلی ) طرف قرارداد می باشد .

هزینه همراه ( پادار ) و بسته بهداشتی و تشکیل پرونده و .... در تعهد سازمانهای بیمه گر نبوده و مبلغ آن طبق دستورالعمل های موجود دریافت می شود .

بیماران تصادفی با ارائه کروکی تصادف و کپی شناسنامه و تأییدیه پاسگاه یا تأئیدیه اورژانس 115 می توانند از مزایای طرح بیمه تصادفات استفاده کنند .

درهنگام ترخیص ، شناسنامه و دفترچه بیمه خود را به همراه داشته باشید .

جهت صدور گواهی ولادت ارائه شناسنامه پدرومادر الزامی است .

نظر به اینکه برای استفاده از مزایای بیمه های تکمیلی نیازبه معرفی نامه از بیمه ها می باشد .لذا لازم است مراجعین دارای بیمه تکمیلی قبل از ترخیص با در دست داشتن کپی دستور بستری با ذکر علت بستری ، کپی دفترچه بیمه ، کپی کارت دارای اعتبار بیمه تکمیلی نسبت به اخذ معرفی نامه از بیمه مربوطه اقدام نمایند .

براساس طرح بیمه ایرانیان ، افراد فاقد هرنوع بیمه ای می توانند با پرداخت ، 50 درصد حق بیمه ، خود و اعضای خود را بیمه کرده و در صورت بیماری از خدمات بیمه ای بهره مند شوند.

نظر به ایجاد اختلال در برخی دستگاهها و همچنین آسایش بیماران استفاده از تلفن همراه در بخشها مجاز نمی باشد .

کلیه امکانات مورد نیاز بیماران تأمین شده است لذا به منظور رعایت اصول کنترل عفونت از آوردن وسایل اضافی مانند پتو ، گل ، گلدان طبیعی و .... به داخل بخشهای بیمارستان خودداری نمائید .

همراه بیماران بستری در بخشهای بستری بایستی زن باشد .

ساعت ملاقات همه روزه از ساعت 3الی4 بعدازظهر بوده و جهت رفاه حال بیماران و انجام مناسب تر امورجاری بخش ها درغیرساعات ذکر شده امکان ملاقات با بیماران وجود ندارد .

ورود کودکان زیر 10 سال به بیمارستان به دلیل ضرورت حفاظت از سلامتی و آرامش بیماران وضع شده است .

محل نگهدای کودکان در ساعت ملاقات در محل نگهبانی ورودی اصلی بیمارستان با امکانات تلویزیون ، اسباب بازی ، کتاب داستان و .... تعیین شده است

بدون هماهنگی با پرسنل بخشها و صدور برگ خروج ، امکان خروج بیماران از بخشها وجود ندارد .

خروج بیماران از بیمارستان پس از ارائه برگ ترخیص به نگهبان میسر است .

 

طرح تکریم ارباب رجوع :

§          تهیه و نصب تابلوهای راهنمای بخشها و همچنین خط کشی های رنگی جهت دسترسی آسانتر مراجعین محترم

 

 

 

 

 

 

 

§          تهیه و استفاده از ظروف یکبار مصرف در بخشهای داخلی و عفونی

§          تهیه و تحویل بسته های بهداشتی حاوی ( لیوان ، قاشق ، دستمال کاغذی ، دمپائی ، کارد ، چنگال ) به بیماران بستری در بخشها

§      تهیه پمفلت های آموزشی جهت بالا بردن سطح آگاهی مراجعین در زمینه بیماری ها و بخشهای مختلف بیمارستان و توزیع آن بین مراجعه کنندگان

§      در صورتی که بیماران و یا همراهان آنان مطلبی در رابطه با نحوه انجام امور بیماران و عملکرد پرسنل به نظرشان می رسد می توانند نظرات خود را پس از نوشتن در فرم های نظرسنجی در صندوق انتقادات و پیشنهادات ریخته و یا به آدرس الکترونیکی بیمارستان ارسال نمایند، تا مورد بررسی و اقدام لازم قرار گیرد .

 

 

§      درنظرگرفتن پنیربسته بندی شده بهداشتی جهت بیماران بستری در بخشها و حذف خریداری آن به صورت فله ( ماست و شیرپاستوریزه )

§      سامان بخشیدن به امور تغذیه بیمارستان و متنوع کردن و افزایش کیفیت غذاهای طبخ شده من جمله در نظر گرفتن گردو ، کره ، مربا و ..... برای صبحانه بیماران

§          پیگیری درجهت ارائه گزارشات در سایت بیمارستان در دانشگاه و درج اخبار مهم در نشریات محلی

§          فراهم آوردن امکانات رفاهی برای همراهان بیمار من جمله تخت تاشو ، صندلی راحتی ، تلویزیون

§          پیگیری و نصب تلفن عمومی رایگان جهت مراجعین در بخشها