بيمارستان مرکز بهداشت آزمايشگاه مرکزي اورژانس 115

مناسبت ها

سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی

هفته اول اسفندماه، هفته ملی سلامت مردان ایرانی را گرامی می داریم.راهنماي دريافت خدمات
اطلاعيه ها


لينک هاي مفيددانلود ها


بخش نامه های کاربردی
آموزش کارکنان
واحدهای ستادی


آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان آنلاین : 7

بازدیدکنندگان امروز : 12

بازدیدکنندگان دیروز : 70

بازدیدکنندگان کل : 466819

 
حضرت رسول اکرم (ص): زمستان بهار مؤمن است. از شب های طولانی اش برای شب زنده داری و از روزهای کوتاهش برای روزه داری بهره می گیرد.

برگزاری جلسه هماهنگی بزرگداشت هفته سالمند در شبکه بهداشت و درمان اردکان


با توجه به نامگذاری 9 مهرماه به عنوان روز جهانی سالمند ، روز چهارشنبه 4/7/95 ، جلسه هماهنگی با حضور نمایندگان حوزه علمیه ، آموزش و پرورش، بهزیستی، اداره ورزش و جوانان، کمیته امداد امام خمینی «ره»، فرمانداری، بیمارستان و جمعی از کارشناسان واحدهای بهداشتی مربوطه در شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان برگزار شد. در این جلسه دکتر خیوه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم و خیرمقدم به حاضرین درخصوص اهمیت رعایت شیوه زندگی سالم در تمام دوران زندگی برای رسیدن به سالمندی سالم صحبت کرد و گفت: سالمندی از سن 60 سال به بالا تعریف می شود، ولی سن سلامتی نسبت به سن تقویمی بیشتر حائز اهمیت است. وی افزود: هدف از خدمت به سالمندان کمک به حفظ استقلال و توانمندی سالمندان است ولی با آموزش از زمان کودکی و نوجوانی درخصوص شیوه زنگی صحیح می توانیم درآینده  شاهد حضور سالمندان توانمندتری در جامعه باشیم.
در ادامه خانم پایدار کارشناس پرستاری گفت: از اولویت های کنونی سالمندان، حفظ سلامت روان و کاهش استرس و اضطراب سالمندان است که با فرهنگ سازی، آموزش در اماکن تجمعی، اطلاع رسانی از تمامی کانال های موجود می توان به این اهداف رسید. وی خاطر نشان کرد: بی شک تداوم برنامه های گرامیداشت هفته سالمند در طول سال نیز ما را در رسیدن به سلامت این قشر بزرگوار و به تبع آن سلامت جامعه، ارتقای شاخص های بهداشتی و افزایش امید به زندگی کمک می کند.
در پایان هر یک از حاضرین نقطه نظرات و برنامه های پیشنهادی خود را عنوان نموده و مواردی از جمله: اطلاع رسانی گرامیداشت هفته سالمند در سطح شهر و در فضای مجازی، دیدار با والدین شهدا و ویزیت پزشک، برگزاری مسابقات برای سالمندان، آموزش مردم در مورد اهمیت احترام به سالمندان، عیادت از سالمندان سرای مجد اردکان، برگزاری نمایشگاه کارهای دستی سالمندان در محل سالن ورزشی، بازدید بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان از گنجینه ایثار و شهادت، دیدار با مددجویان سالمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، اجرای برنامه چاوشی توسط پیرغلامان در صبحگاه  بعضی مدارس سطح شهر و ... به تصویب رسید.