بيمارستان مرکز بهداشت آزمايشگاه مرکزي اورژانس 115

مناسبت ها

سالروزشهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) بر شیعیان راستینش تسلیت باد.

بسیج ملی کنترل فشار خون 27 اردیبهشت تا 15 تیرماهراهنماي دريافت خدمات
اطلاعيه ها


لينک هاي مفيددانلود ها


بخش نامه های کاربردی
آموزش کارکنان
واحدهای ستادی


آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان آنلاین : 12

بازدیدکنندگان امروز : 1

بازدیدکنندگان دیروز : 55

بازدیدکنندگان کل : 473955

 
امام حسن مجتبی(ع):خداوند ماه رمضان را میدان مسابقه‏ اى براى آفریدگان خود قرار داده تا با طاعتش براى خشنودى او از یكدیگر پیشى گیرند .

تشکیل جلسه شورای ارتقای سلامت اداره فنی حرفه ای شهرستان اردکان


در راستای اجرای برنامه خودمراقبتی سازمانی، روز سه شنبه مورخ 20/9/97، جلسه شورای ارتقای سلامت اداره فنی حرفه ای امام علی (ع) با حضور رئیس، معاون واحدهای برادران و خواهران و رئیس مرکز بهداشت و کارشناسان بهداشت مربوطه برگزار شد.
در این جلسه ابتدا نادر متألهی رئیس اداره فنی حرفه ای ضمن اشاره به گزارشی از پتانسیل های واحد خود خواستار برگزاری دوره راهنمای خودمراقبتی برای کارکنان و کارآموزان آن واحد شد. در ادامه نیز دکتر اعلایی با اشاره به اینکه مرکز فنی حرفه ای یک مرکز دانش و مهارت است گفت: علم بهداشت هم  دانش و مهارت است ولی متأسفانه شکافی میان آگاهی و مهارت وجود دارد. وی با تأکید بر چهره جدید
بیماری ها، دخالت ریسک فاکتورها و عوامل خطر جدید در ابتلا به بیماری ها را مهم دانست بطوری که در گذشته عوامل خطر انگل ها، ویروس ها بوده است ولی در حال حاضر ریسک فاکتور سبک ناسالم زندگی است.
وی خاطر نشان کرد: در محیط کار اداری کم تحرکی، بار روانی استرس و اضطراب و ارگونومی کار و ... آسیب زاست که با اجرای برنامه خودمراقبتی سازمانی و تشکیل شورای ارتقای سلامت، ارزیابی و نیازسنجی مشکلات بهداشتی اداره و اجرای برنامه های سلامت محور در ادارات قابل بررسی و رفع است. وی با تأکید بر ابعاد سلامت نقش خودمراقبتی در دسترسی به سلامت و ارتقای سواد سلامت را بیان کرد و گفت: خودمراقبتی تکنیک بسیار مهمی جهت دسترسی به این اهداف مهم است. وی ضمن اشاره به اجتماعی شدن سلامت، کاهش آسیب های اجتماعی را به خصوص در اقشار پایین مردم با ریشه یابی و حل مشکلات با استفاده از مشارکت مردم، همکاری خیرین مهم دانست.
در ادامه طیبه نیک کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت هم در تکمیل مباحث مطرح شده درخصوص اهمیت تشکیل شورای ارتقای سلامت در افزایش بهره وری کارکنان، بهبود محیط کار سالم و ارتقای سلامت کارکنان و خانوادۀ آنها، چگونگی نیازسنجی و اولویت بندی مشکلات را بیان کرد و خواستار همکاری متقابل دو اداره در آموزش مفاهیم پایه و کاربردی به گروه های هدف تعریف شده در سیستم ها شد.