بيمارستان مرکز بهداشت آزمايشگاه مرکزي اورژانس 115

مناسبت ها

سردار رشید اسلام و ایران، شهد شیرین شهادت گوارایت

شعار هفته سلامت 1398: مراقبت های اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامتراهنماي دريافت خدمات
اطلاعيه ها


لينک هاي مفيددانلود ها


بخش نامه های کاربردی
آموزش کارکنان
واحدهای ستادی


آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان آنلاین : 1

بازدیدکنندگان امروز : 7

بازدیدکنندگان دیروز : 8

بازدیدکنندگان کل : 483078

 
امام علی (ع): راستگو با راستگویی خود به همان می رسد که دروغگو با دروغگویی خود.

برگزاری جلسه هماهنگی ساماندهی برنامه تربیت سفیر سلامت در مراکز تحصیلی شهرستان اردکان


در راستای اجرای برنامه های خودمراقبتی سازمانی، روز چهارشنبه مورخ 27/6/98، جلسه هماهنگی ساماندهی برنامه تربیت سفیر سلامت در مراکز تحصیلی با حضور سرپرست مرکز بهداشت، نمایندگان دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، دانشکده شهید بهشتی و آموزش و پرورش در شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان برگزار شد.
 دراین جلسه دکتر اعلائی ضمن خیر مقدم در خصوص دستورالعمل های مربوط به برنامه سفیر سلامت در مراکز تحصیلی و لزوم شناسایی افراد توانمند و تربیت و توانمندی آنها جهت پیشبرد برنامه های سلامت محور در مراکز تحصیلی صحبت کرد. وی به اهمیت سلامت دوران نوجوانی و جوانی و آموزش مسایل بهداشتی سلامتی به آنها جهت اصلاح شیوه زندگی اشاره کرد و گفت: با وجود افزایش بار بیماری ها و آسیب های روانی، اجتماعی مسئله خودمراقبتی بسیار ضروری به نظر می رسد.
وی با ارائه برخی آمارها، سبک زندگی ناسالم در استان را یادآوری کرد و گفت: با وجود شیوه ناسالم زندگی از نظر تغذیه ناسالم، تحرک بدنی ناکافی واسترس ها، آموزش و توانمند سازی خود مراقبتی از کانال های عمومی و از طریق سفیران سلامت بسیار مهم و پرفایده است و لذا سازمان ها می بایست تسهیلات سلامت محور را برای کارکنان و مشتریان خود در نظر بگیرند.
در ادامه طیبه نیک کارشناس آموزش سلامت مرکز بهداشت درخصوص نحوه اجرای برنامه خودمراقبتی در مراکز تحصیلی، تشکیل مستمر شوراهای ارتقای سلامت، نیازسنجی و تدوین برنامه عملیاتی برای حل مشکلات صحبت کرد. وی به اهمیت جذب سفیر سلامت و توانمندسازی آنها با آموزش حضوری و غیرحضوری اشاره کرد و خواستار همکاری مراکز تحصیلی جهت بازنگری سفیران سلامت شد. در پایان هریک از حاضرین گزارشی از روند اجرای برنامه در سال های گذشته را اعلام و نقطه نظرات خود را بیان نمودند.