بيمارستان مرکز بهداشت آزمايشگاه مرکزي اورژانس 115

مناسبت ها

هفته بسیج را گرامی می داریم.

شعار هفته سلامت 1398: مراقبت های اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامت



راهنماي دريافت خدمات








اطلاعيه ها


لينک هاي مفيد































دانلود ها


بخش نامه های کاربردی












آموزش کارکنان












واحدهای ستادی


آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان آنلاین : 26

بازدیدکنندگان امروز : 6

بازدیدکنندگان دیروز : 30

بازدیدکنندگان کل : 481427

 
امام علی (ع): راستگو با راستگویی خود به همان می رسد که دروغگو با دروغگویی خود.

برگزاری جلسه و امضاء تفاهم نامه اجرای طرح خدمات جامع سلامت روانی اجتماعی (سراج)


پیرو هماهنگی های بعمل آمده، روز سه شنبه مورخ 30/7/98، جلسه تشریح و امضاء تفاهم نامه اجرای طرح خدمات جامع سلامت روانی اجتماعی (سراج) با حضور مسئولین ادارات ذیربط و اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان اردکان برگزار شد.
در این جلسه آقای حلوائی بخشدار مرکزی درخصوص اهمیت طرح سراج و پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی جامعه گفت: این طرح سواد سلامت روانی را ارتقا می دهد و در زمینه اولویت بندی مشکلات روانی اجتماعی و ریشه یابی آنها و همکاری ادارات مرتبط با شبکه بهداشت و درمان در اجرای هرچه بهتر و رسیدن به اهداف عالیه آن مطالبی بیان کرد.
در ادامه دکتر پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرامون چگونگی اجرای طرح گفت: این طرح با غربالگری، آموزش، پیشگیری در جهت کاهش آسیب های روانی اجتماعی جامعه اقدام می کند. وی با اشاره به برخی از آمار و شاخص ها، بار برخی بیماری ها نظیر افسردگی و اختلالات اضطرابی را بالا دانست و گفت: در این طرح سه بسته شامل خدمات سلامت روانی اجتماعی پایه، خدمات تخصصی سلامت روان در قالب ایجاد مرکز سلامت روان جامعه نگر، بسته اقدام جامعه وجود دارد. در بسته سوم مشارکت مسئولین ادارات ذیربط و همسویی و هم افزایی با طرح سراج مهم است. در این بسته 4 اقدام مشتمل بر تفاهم نامۀ همکاری بین ادارات و ایجاد دبیرخانۀ رصد اقدامات جامعه (راج)، تشکیل خانه مشارکت مردم، استقرار بسته خوداتکایی، افزایش سواد سلامت روان انجام می شود.
در ادامه دکتر اعلایی سرپرست مرکز بهداشت در تکمیل توجیه طرح سراج گفت: طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت در آینده بار بیماری های روانی از 6/23 به 40% رسیده و رتبه اول را می گیرد. این سازمان ریشه بسیاری از مشکلات را اختلالات روانی اجتماعی می داند و در کنار مداخلات بالینی مداخلات غیربالینی را هم بسیار مفید می داند.
سپس مهندس غفوری شهردار اردکان ضمن اشاره به طرح بازآفرینی شهری و تأسیس خانه های تسهیل گری و تأکید بر همسویی این برنامه با طرح خانه سلامت و سراج گفت: هدف اصلی طرح ارتقای سلامت جامعه است. وی ادامه داد: در بحث ارتقای سواد سلامت مردم، پیام های شهروندی براساس نیاز مردم طراحی و نصب گردد تا به نوعی در جهت آموزش و ارتقای سواد سلامتی مردم گامی برداشته شود.
در ادامه دکتر کرمانیان معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرماندار گفت: شرایط خاص شهرستان و آشنایی و شناسایی مخاطرات موجود و دوری از آنها وظیفۀ هر شهروندی است، ولی با این وجود مسئولین باید مسئولانه و آگاهانه در راستای ارتقای سلامت مردم کار کنند. در پایان هر یک از حاضرین نقطه نظرات خود را بیان کرده و تفاهم نامه همکاری طرح سراج توسط مسئولین ادارات ذیربط امضا گردید. لازم به ذکر است طرح سراج طرحی اجتماع محور است که در 6 شهرستان کشور و با مشارکت مردم و مسئولین جهت کاهش آسیب های روانی اجتماعی جامعه اجرا می شود