بيمارستان مرکز بهداشت آزمايشگاه مرکزي اورژانس 115

مناسبت ها

هفته بسیج را گرامی می داریم.

شعار هفته سلامت 1398: مراقبت های اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامتراهنماي دريافت خدمات
اطلاعيه ها


لينک هاي مفيددانلود ها


بخش نامه های کاربردی
آموزش کارکنان
واحدهای ستادی


آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان آنلاین : 28

بازدیدکنندگان امروز : 6

بازدیدکنندگان دیروز : 30

بازدیدکنندگان کل : 481427

 
امام علی (ع): راستگو با راستگویی خود به همان می رسد که دروغگو با دروغگویی خود.

معرفی طرح سراج (خدمات جامع سلامت روانی و اجتماعی)


با هدف کاهش بار بیماری های روانی، انگ زدایی از بیماریهای روانپزشکی و حمایت اجتماعی از اقشارآسیب پذیر به ویژه بیماران روانی مزمن و...، طرح خدمات جامع سلامت روانی و اجتماعی( سراج)  در شش شهرستان  کشور که اردکان را نیز شامل می شود با محوریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان و با همکاری فرمانداری از تیر ماه سال جاری در حال اجراست.
طرح سراج درسه سطح فعالیت می کند. ۱- سطح پایه: شامل غربالگری سلامت روان و سلامت اجتماعی جمعیت شهری است که همشهرسان محترم می توانند با  مراجعه به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت شهری این خدمات را دریافت نمایند.
 ۲ - سطح تخصصی که شامل خدمات توانبخشی روزانه، مراقبت پس از ترخیص بیماران روانپزشکی مزمن، ویزیت در منزل بیماران مزمن روانپزشکی و مراقبت مشارکتی است، در کلینیک تخصصی با حضور روانپزشک، روانشناس بالینی، مددکار اجتماعی و کاردرمانگر انجام می گیرد. کلیه موارد ارجاعی که در مراکز خدمات جامع سلامت غربالگری شده اند، می توانند این سطح خدمات را دریافت نمایند.
۳- سطح سوم که به نام بسته اقدام جامعه معرفی می گردد، شامل سازمان دهی همکاری بین بخشی و جلب مشارکت مردم در ارتقای سلامت روانی و اجتماعی شهرستان از جمله تشکیل خانه مشارکت مردم است. ستاد خوداتکایی یکی از مهمترین بخش های بسته سوم سراج است که افراد نیازمند به حمایت اجتماعی می توانند پس از معرفی و ارجاع از مراکز خدمات جامع سلامت بر اساس شاخص های تعیین شده، از خدمات این ستاد که شامل معرفی برای سوادآموزی، آموزش های فنی و حرفه ای، هماهنگی برای ایجاد امکان کار و چتر حمایتی با محوریت فرمانداری است، بهره مند گردند.
شهروندان محترم  می توانند برای آشنایی بیشتر و  دریافت خدمات این طرح به واحد بهداشت روان نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت شهری محل سکونت خود مراجعه نمایند.