بيمارستان مرکز بهداشت آزمايشگاه مرکزي اورژانس 115

مناسبت ها

سردار رشید اسلام و ایران، شهد شیرین شهادت گوارایت

شعار هفته سلامت 1398: مراقبت های اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامتراهنماي دريافت خدمات
اطلاعيه ها


لينک هاي مفيددانلود ها


بخش نامه های کاربردی
آموزش کارکنان
واحدهای ستادی


آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان آنلاین : 1

بازدیدکنندگان امروز : 7

بازدیدکنندگان دیروز : 8

بازدیدکنندگان کل : 483078

 
امام علی (ع): راستگو با راستگویی خود به همان می رسد که دروغگو با دروغگویی خود.

برگزاری همایش پیام گزاران سلامت ادارات و سازمان های دولتی و غیردولتی اردکان


در راستای اجرای طرح غربالگری سرطان های شایع زنان، روز سه شنبه مورخ 10/10/98، همایش پیام گزاران سلامت ادارات و سازمان های دولتی و غیردولتی با هدف تشریح برنامه غربالگری و تبیین سواد سلامت در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار شد. در این برنامه دکتر اعلائی سرپرست مرکز بهداشت گفت: ابعاد سواد سلامت شامل خواندن، دسترسی، فهم و درک، ارزیابی، تصمیم گیری و تغییر رفتار است و با تکمیل این چرخه رفتارهای سالم شکل می گیرد.
وی با بیان تعریف سلامتی گفت: با اینکه ارتقای سواد سلامت به عهده بهداشت و درمان است ما زبان مشترکی در سلامت نداریم و در فضاهای مجازی، مطالب غیرمجاز زیادی که باعث تشویش خاطر مردم می شود رد و بدل می شود. وی با تاکید بر تشکیل مستمر شوراهای ارتقای سلامت خواستار همکاری ادارات در راستای ارتقای برنامه های خودمراقبتی در محیط های کار شد.                              
 در ادامه فائقه پورحسینی کارشناس مامائی گفت: سالیانه 112 هزار مورد جدید سرطان در ایران شناسائی و دومین علت مرگ و میر شناخته شده است. وی ادامه داد: با اینکه میزان بروز سرطان در ایران از متوسط جهانی پایین تر است، ولی مرگ و میر ناشی از آن روند رو به رشدی دارد که بسیار نگران کننده است.
وی با بیان اهمیت طرح غربالگری سرطان های شایع زنان گفت: سالانه بالغ بر 220 مورد جدید سرطان پستان در بانوان استان یزد شناسایی می شود و از آنجا که سرطان، یک بیماری قابل پیشگیری است به طوری که بیش از 40 درصد سرطان ها قابل پیشگیری اند، تشخیص زودرس آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین منظور در نظر است برنامه غربالگری سرطان های شایع زنان برای بانوان 30 تا 70 ساله تا پایان دی ماه 98 در کلیه مراکز و پایگاه های سلامت انجام شود.
در پایان پوستر فراخوان وگواهی انجام معاینات سلامت کارکنان توزیع و از کلیه پیام گزاران سلامت خواست تا فراخوان اجرای طرح را به همه همکاران، دوستان و آشنایان خود بدهند